Розробка схем санітарної очистки

Санітарна очистка міста – це ряд санітарно-гігієнічних заходів, спрямованих на охорону здоров’я населення і збереження довкілля, яка включає в себе комплекс робіт по збору, видаленню, знешкодженню і переробці побутових відходів, на міських територіях.
Схема санітарного очищення спрямована на рішення вказаних завдань і повинна розроблятися на період 25 років. Через кожні п’ять років в схему вносять необхідні уточнення і доповнення.
Схема визначає черговість здійснення заходів, обсяги робіт із усіх видів очистки і прибирання, системи і методи збирання, зберігання, видалення, знешкодження, перероблення, утилізації та захоронення, необхідну кількість збиральних машин, механізмів, устаткування й інвентарю, доцільність проектування, будівництва чи реконструкції розширення об’єктів системи санітарної очистки, їх основні параметри і розміщення, орієнтовані капіталовкладення на будівництво і придбання технічних засобів.
Наші фахівці розробляють схему санітарної очистки у відповідності до:
Наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства від 21.08.2013 № 395 затверджено державні будівельні норми ДБН Б.2.2-6:2013 «Склад та зміст схеми санітарного очищення населеного пункту», які набрали чинності 01 січня 2014 року.
Відповідно до законів України «Про відходи», «Про місцеві державні адміністрації» та «Про місцеве самоврядування в Україні» до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад та місцевих державних адміністрацій належить розроблення та затвердження схем санітарного очищення населених пунктів.

Радіаційний контроль

Запорукою хорошого, щасливого життя є затишна оселя – це саме те місце, яке сміло можна називати своїм домом. Це те місце, в якому Вам хочеться прокидатися щоранку, і куди Ви завжди з радістю повертаєтесь, де Ви виховуєте своїх дітей, відпочиваєте і проводите найбільше часу. Не допускайте щоб Вас тривожили у власному домі.
Радіація – це фактор навколишнього природного середовища, певний рівень якого вважається допустимим радіаційним фоном, а його перевищення може викликати жахливі наслідки для здоров’я людей.
Радіація за своєю природою шкідлива для життя. Малі дози опромінення можуть спровокувати не до кінця ще встановлені зміни в клітинах живого організму, які призводять до раку або до генетичних ушкоджень. Серед захворювань, викликаних опроміненням, виділяють наступні: променева хвороба, порушення обміну речовин, лейкоз, злоякісні пухлини і, як наслідок, передчасна смерть.
Людина, що підпала під дію радіації, не обов’язково повинна захворіти на рак або стати носієм спадкових хвороб. Проте вірогідність або ризик таких наслідків у неї більші, ніж у людини, яка не отримувала опромінення. І ризик цей тим більший, чим вища доза опромінення.
Як не дивно, але, для того щоб отримати дозу радіації, навіть необов’язково виходити з власного дому, причини тому можуть бути різні, але переважно це через те, що при будівництві будинку та проведені ремонтних робіт використовуються забруднені будівельні матеріали, ще однією причиною є радіоактивний радон.
Цей газ вивільняється з розщілин земної кори і дуже швидко розчиняється у повітрі за рахунок своєї інертності, тому на відкритому просторі він безпечний. Але в закритому, не провітреному приміщенні, особливо розташованому на нижніх поверхах будівлі близько до землі, його концентрація зростає не менш ніж у 8 разів. Радон є другою за значимістю причиною розвитку раку легенів у багатьох країнах. Викликані радоном випадки раку легень розвиваються, головним чином, при низьких і середніх, а не при високих рівнях його концентрації.
Використання професійних, атестованих радіометрів, чутливих до найменших перевищень нормального (допустимого) радіаційного фону, дозволяє фахівцям справді якісно проаналізувати ситуацію в приміщенні, визначити небезпечні об’єкти і надати рекомендації по зменшенню впливу радіації на ваше здоров’я та здоров’я ваших близьких. Захистіть своє житло та сім’ю від невидимого ворога!

top